RN731JTTD7320F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7320F10
Description
RES 732 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
732Ohm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Datasheets
RN731JTTD7320F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C