RN731JTTD7320D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7320D50
Description
RES 732 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
732Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD7320D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C