RN731JTTD7320D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7320D25
Description
RES 732 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
732Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD7320D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C