RN731JTTD7320D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7320D100
Description
RES 732 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
732Ohm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD7320D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C