RN731JTTD7320D10
Mfr.Part #
RN731JTTD7320D10
Description
RES 732 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
732Ohm