RN731JTTD7320C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7320C10
Description
RES 732 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
732Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD7320C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C