RN731JTTD7320B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7320B25
Description
RES 732 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
732Ohm
RN73
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7320B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C