RN731JTTD7320B10
Mfr.Part #
RN731JTTD7320B10
Description
RES 732 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
732Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V