RN731JTTD72R3D25
Mfr.Part #
RN731JTTD72R3D25
Description
RES 72.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Resistance :
72.3Ohm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD72R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD72R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 72.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C