RN731JTTD7232F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7232F50
Description
RES 72.3K OHM 1% 1/16W 0603
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
72.3kOhm
RN73
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W