RN731JTTD7232F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7232F25
Description
RES 72.3K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
72.3kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
yes
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7232F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7232F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 72.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C