RN731JTTD7232F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7232F100
Description
RES 72.3K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
72.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W