RN731JTTD7232D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7232D25
Description
RES 72.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
72.3kOhm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
2
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD7232D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7232D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 72.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C