RN731JTTD7231F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7231F25
Description
RES 7.23K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
7.23kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD7231F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7231F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C