RN731JTTD7231F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7231F100
Description
RES 7.23K OHM 1% 1/16W 0603
e3
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
7.23kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7231F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7231F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C