RN731JTTD7231D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7231D50
Description
RES 7.23K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Resistance :
7.23kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7231D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7231D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C