RN731JTTD6802F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6802F25
Description
RES 68K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
68kOhm