RN731JTTD6802C50
Mfr.Part #
RN731JTTD6802C50
Description
RES 68K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
68kOhm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6802C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6802C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C