RN731JTTD6802C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6802C25
Description
RES 68K OHM 0.25% 1/16W 0603
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
68kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.25%
yes
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C