RN731JTTD6802B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6802B50
Description
RES 68K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
68kOhm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6802B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6802B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C