RN731JTTD6801F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6801F50
Description
RES 6.8K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.8kOhm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6801F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6801F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C