RN731JTTD6801F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6801F10
Description
RES 6.8K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Resistance :
6.8kOhm
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD6801F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6801F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C