RN731JTTD6801B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6801B25
Description
RES 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
yes
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.8kOhm
RN73
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD6801B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6801B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C