RN731JTTD6801A10
Mfr.Part #
RN731JTTD6801A10
Description
RES 6.8K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.8kOhm
Mounting Feature :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD6801A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6801A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C