RN731JTTD6800F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6800F50
Description
RES 680 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
680Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Mounting Feature :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6800F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C