RN731JTTD6800F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6800F25
Description
RES 680 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
680Ohm
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6800F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C