RN731JTTD6800F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6800F100
Description
RES 680 OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
680Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD6800F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C