RN731JTTD6800F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6800F10
Description
RES 680 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Resistance :
680Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C