RN731JTTD6800D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6800D100
Description
RES 680 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
680Ohm
2
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6800D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C