RN731JTTD6800C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6800C25
Description
RES 680 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
e3
Case Code (Imperial) :
Resistance :
680Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6800C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C