RN731JTTD6800B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6800B50
Description
RES 680 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
680Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6800B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C