RN731JTTD6800B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6800B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 680 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
680Ohm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD6800B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6800B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C