RN731JTTD67R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3F50
Description
RES 67.3 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
67.3Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD67R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C