RN731JTTD67R3F25
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3F25
Description
RES 67.3 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
67.3Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD67R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C