RN731JTTD67R3F100
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3F100
Description
RES 67.3 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
67.3Ohm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD67R3F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C