RN731JTTD67R3D50
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3D50
Description
RES 67.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
67.3Ohm
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm