RN731JTTD67R3D25
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3D25
Description
RES 67.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
67.3Ohm
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD67R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C