RN731JTTD67R3C50
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3C50
Description
RES 67.3 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
67.3Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W