RN731JTTD67R3C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 67.3 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
67.3Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD67R3C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C