RN731JTTD67R3B50
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3B50
Description
RES 67.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
67.3Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%