RN731JTTD67R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD67R3B25
Description
RES 67.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
67.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD67R3B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD67R3B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C