RN731JTTD6732F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6732F50
Description
RES 67.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
67.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6732F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C