RN731JTTD6732F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6732F25
Description
RES 67.3K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
67.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD6732F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C