RN731JTTD6732D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6732D25
Description
RES 67.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
67.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6732D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C