RN731JTTD6732C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6732C25
Description
RES 67.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
67.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm