RN731JTTD6732B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6732B50
Description
RES 67.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
67.3kOhm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Thin Film
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
RN73
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6732B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C