RN731JTTD6732B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6732B25
Description
RES 67.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
67.3kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6732B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C