RN731JTTD6731F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6731F25
Description
RES 6.73K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.73kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
e3
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD6731F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6731F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.73kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C