RN731JTTD6731F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6731F100
Description
RES 6.73K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.73kOhm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6731F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6731F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.73kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C