RN731JTTD6731D10
Mfr.Part #
RN731JTTD6731D10
Description
RES 6.73K OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.73kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD6731D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6731D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.73kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C